wz

Míčkování

Míčkování těla

Vždy začínáme na pravé části těla, pak přecházíme na levou.

hrudnik01 hrudnik02
Tah číslo 1 Tah číslo 2
Na dolním konci hrudní kosti vytvoříme přitisknutím míčku kožní řasu. Koulíme vzhůru podél hrudní kosti a napravo podél klíční kosti. Opakujeme 3×. Koulíme od dolní části hrudní kosti vzhůru do jejích 2/3, pak odbočíme šikmo přes prsní sval na rameno. Opakujeme 3×.
hrudnik03 hrudnik04
Tah číslo 3 Tah číslo 4
Míček koulíme stejně jako u druhého tahu do 2/3 hrudní kosti. Pak pokračujeme přes prsní sval paži a lopatku. Tah je zakončen přitlačením míčku k páteři. Opakujeme 3×. Zahajuje se v 1/2 hrudní kosti, míček koulíme vodorovně podpažní jamkou přes lopatku. Tah končíme přitisknutím míčku k páteři. Opakujeme 3×.
hrudnik05 hrudnik06
Tah číslo 5 Tah číslo 6
Zahajuje se v dolní části hrudní kosti, míček koulíme přes spodní žebra vodorovně k páteři, pak vzhůru podél lopatky na rameno, od ramena vytíráme paži až po ukazovák a do ztracena. Opakujeme 3×. Zahajujeme vedle dolního konce bederní páteře, míček koulíme vzhůru k rameni, tah je ukončen ve středu trapézového svalu. Opakujeme 3×.
hrudnik07 hrudnik08
Tah číslo 7 Tah číslo 8
Zahajuje se vedle dolního konce bederní páteře, míček koulíme až po záhlaví. Opakujeme 3×. Provádí se dvěma míčky, jedním fixujeme trapézový sval (pod uchem), druhým koulíme zezadu od horního okraje lopatky na přední stranu ramenního kloubu. Opakujeme 3×.
hrudnik09 hrudnik10
Tah číslo 9 Tah číslo 10
Provádí se dvěma míčky. Jeden vytírá hrudník od jeho spodní části nahoru, druhý vytírá záda od posledního krčního obratle, podél páteře směrem dolů až ke kostrči. Opakujeme 3×. Provádí se dvěma míčky (na obou pažích současně), vytíráme od ucha, přes krk, rameno, paži až po loket a do prostoru. Opakujeme 3×.
hrudnik11
Tah číslo 11
Zahajuje se v pravé třísle, míček koulíme obloukem pod žebry do levého třísla - takzvané hodiny. Opakujeme 3×.

Zdroje informací:
Jebavá, Zdena. Míčkování. Praha: Adonis, 1993
Videokazeta "Namíčkuj mě, mami" (1994)
www.budfit.info